
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Data Rate | 120 kbps |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 500 µA |
| Number of Receivers | 2 |
| Number of Transmitters | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Drivers | 2 |
| Receiver Hysteresis | 400 mV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 4554
Distributors
pcbx
Unit Price$6.29471
Ext.Price$6.29471
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.29471 | $6.29471 |
| 10 | $4.91237 | $49.12370 |
| 25 | $4.56656 | $114.16400 |
| 50 | $4.40567 | $220.28350 |
| 100 | $4.25047 | $425.04700 |
| 300 | $4.06273 | $1218.81900 |
| 500 | $3.88328 | $1941.64000 |
| 1000 | $3.71182 | $3711.82000 |
